„Důležitá je tradice“ – 2.díl o biopudincích

Zajímá vás, co všechno obnáší výroba pudinků v biokvalitě? Přečtěte si druhý díl o biopudincích a nahlédněte do zákulisí firmy Amylon!

Biopudinky s tradicí

Tradice společnosti Amylon sahá až do období před první světovou válkou. V té době se firma specializovala na výrobu pšeničného škrobu. Postupně přešla i na produkci pudinkových směsí. Pudinky českým zákazníkům zachutnaly a staly se jedním z nejprodávanějších výrobků Amylon. „Vždy jsme kladli důraz na zachování tradičních receptur našich pudinků. V poslední době jsme však si více uvědomovali nutnost inovací v sortimentu, kterými bychom odpověděli na měnící se požadavky zákazníků v zahraničí i u nás, a rozhodli jsme se zareagovat na sílící trend produkce biovýrobků," říká Ing. Vladimír Zeman ze společnosti Amylon.

Od tohoto rozhodnutí musel Amylon projít řadou změn týkajících se výroby. Zvýšené požadavky na jakost a bezpečnost potravin si vynutili inovaci výrobní linky. Velký význam měla především instalace zařízení napojeného na speciální systém HACCP, který umožňuje sledování kritických bodů ve výrobě.

K důležitým mezníkům patří také rok 2007, ve kterém společnost Amylon získala mezinárodně uznávaný certifikát IFS a BIO certifikát Kontroly ekologického zemědělství. „Díky certifikátům můžeme naše zboží dodávat do všech nadnárodních maloobchodních sítí v Evropě," dodává Zeman.

Jak se vyrábějí biopudinky?

Jako základní surovinu pro výrobu biopudinků používá Amylon vlastní škrob a řadu dalších surovin jako je přírodní vanilka, kakao, jahody nebo červená řepa. Všechny suroviny jsou produktem ekologicky šetrného zemědělství, ve kterém nemají místo pesticidy, genetické modifikace nebo umělá hnojiva.

Pudinky jsou vyráběny na technologické lince v Ronově nad Sázavou, kde jsou podle přesně stanoveného postupu smíchány jednotlivé složky pudinkové biosměsi a zabaleny do malých sáčků  pro domácnosti nebo velkých balení pro cateringové firmy. „Celý proces výroby je pravidelně kontrolován firmou KEZ, Kontrola ekologického zemědělství, která je garantem a vystavovatelem certifikátu biokvality," upřesňuje Vladimír Zeman.

Ptáte se, čím jsou biopudinky Amylon charakteristické? „Všechny biopudinky Amylon se vyznačují typicky českou chutí. Nejsou přebarvené ani aromatizované. Receptury vycházejí z dlouholetých zkušeností, které naše firma s výrobou pudinků má," odpovídá na otázku Zeman.

Vyzkoušejte rozdíl mezi biopudinky a pudinky v konvenční kvalitě! Své názory a komentáře nám můžete napsat do diskuze pod článkem.

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nejhorší
Nejlepší
 Hodnotit

Česká biopotravina 2015

Již nyní můžete přihlašovat své výrobky do soutěže Česká biopotravina 2015.

Číst dál...

Slavnosti chřestu 2015

SEZÓNA CHŘESTU ZAČÍNÁ. PODPOŘTE NEJEN JEHO PĚSTOVÁNÍ U NÁS, ALE I SVÉ ZDRAVÍ.

Chřestové slavnosti letos v sobotu 2.května. 

Číst dál...

Doporučujeme

Alergie a BIO 1.část

Není vám po jídle dobře? Trpíte nadýmáním, míváte bolesti břicha, otoky či jiné nepříjemné reakce? ...

Alergie a BIO 2. část

Alergie a BIO 3. část

Festivalu Evolution 2016

Novinky e-mailem

E-mailové informace o novinkách a akcích Buďte stále v obraze!
POSLAT

Staňte se naším fanouškem